Bakan Tüfenkci, yeni asgari ücreti değerlendirdi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, yeni asgari ücrete ilişkin, "İnanın bütün imkanları zorlayarak hükümet asgari ücretlileri mağdur etmeme adına, sadece bekar işçiler için söylüyorum, bin 603 lirayı zorlayarak verdi. Niye? İnsanımız mağdur olmasın diye. Bir şeyi daha yaptık, işverenimiz de mağdur olmasın, 100 lira da işveren payına katkı sundu." dedi.

Bakan Tüfenkci,  AK Parti Yeşilyurt 6. Olağan Kongresi’nde yaptığı konuşmada, kendilerinin teşkilatlarla var olduklarını, millete hizmet ettiklerini belirtti.

Türkiye’yi geliştirme ve dönüştürme adına milletle birlikte yol yürüdüklerini dile getiren Tüfenkci, girdikleri her seçimde millete hesap verdiklerini ve onların onaylarını alarak yollarına devam ettiklerini söyledi.

Bakan Tüfenkci, milletin desteğiyle 2023 hedeflerine doğru yürümeye devam edeceklerini vurgulayarak, “Türkiye 2017 yılını güçlü bir şekilde, milleti şaşırtacak şekilde büyüyerek, gelişerek yoluna devam etti. İnşallah 2018 çok daha iyi olacak. Bakınız daha dün asgari ücret açıklandı. İnanın bütün imkanları zorlayarak hükümet asgari ücretlileri mağdur etmeme adına, sadece bekar işçiler için söylüyorum, bin 603 lirayı zorlayarak verdi. Niye? İnsanımız mağdur olmasın diye. Bir şeyi daha yaptık, işverenimiz de mağdur olmasın, 100 lira da işveren payına katkı sundu.” şeklinde konuştu.

Bütçe imkanlarını zorlayarak belirttiği rakamlara eriştiklerini anlatan Bakan Tüfenkci, millete söz verdikleri taşeron yasasını da çıkardıklarını hatırlattı.

Tüfenkci, taşeron konusunda birtakım sıkıntı ve beklentilerin olabileceğini dile getirerek, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Dikkat edin 1 milyon 100 bin insanımıza bu anlamda kadro verdik. İnşallah 2018’de yatırımlarla büyüyen bir Türkiye, ihracat rakamlarını artıran bir Türkiye, tarımından sanayisine, ticaretinden hizmet sektörüne büyüyen bir Türkiye 2019’a çok daha güçlü bir şekilde girecek. 16 Nisan’da bir referandum gerçekleştirdik ve cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine sizlerin gayretleriyle geçtik. İnşallah 2019’da uygulamasına geçeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrardan başkan yapacağız. İnşallah cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle 2023 hedeflerine birer birer ulaşacağız.”

PAYLAŞ