Bakan Tüfenkci: Türkiye’yi üçüncü çeyrekte daha güçlü büyüteceğiz

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Türkiye güçlü bir büyümeyle 2017'ye başladı. İkinci çeyrekteki rakamlarımız çok güçlü, inşallah üçüncü çeyrekte çok daha güçlü bir şekilde Türkiye'yi büyüteceğiz" dedi.

Bakan Tüfenkci, Malatya’da Arguvan ve Arapgir İlçe Kongrelerine katıldı.

Tüfenkci, AK Parti Arguvan İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada, 15 yıl önce çıktıkları hizmet yolunda engelleri aşa aşa milletle yol yürüdüklerini, yürümeye de devam edeceklerini söyledi.

Kongrenin ilçeye, Malatya’ya Türkiye’ye hayırlar getirmesini dileyen Bakan Tüfenkci, Arguvan’ı AK Parti belediyeceliğiyle tanıştıramadıklarını ifade ettti.

İlçeyi AK Parti belediyeciliğiyle tanıştırmak için çok çalışılması gerektiğini aktaran Tüfenkci, şöyle devam etti:

“15 yıldır Türkiye’yi her alanda en az 3 kat büyüttük, büyütmeye de devam ediyoruz. Büyütürken de bir yandan da Türkiye’ye musallat olan şer güçlerine, terör örgütlerine rağmen büyütüyoruz. İçimizdeki Türkiye düşmanlarına, bu topraklara düşman olanlara rağmen büyütüyoruz, büyütmeye de devam ediyoruz.

Ülkemiz ekonominin tüm çarklarını aynı anda çalıştıran bir performans ortaya koymaktadır. Esnaftan tüccara, tüccardan sanayiciye, sanayiciden ihracatçıya her alanda Türkiye’yi büyütme adına, onları destekleme adına, onların önüne açma adına her türlü gayrete gösteriyoruz. Türkiye güçlü bir büyümeyle 2017’ye başladı. İkinci çeyrekteki rakamlarımız çok güçlü, inşallah üçüncü çeyrekte çok daha güçlü bir şekilde Türkiye’yi büyüteceğiz. Biz istiyoruz ki 81 ilimiz kalkınsın, refahını artırsın.”

Bakan Tüfenkci, herkese eşit olduklarını belirterek, “Vatandaşa hizmet götürme noktasında hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan 80 milyonu kardeş bilerek yolumuza devam ediyoruz. Hiçbir kardeşimizin Türkiye’de kimsesiz ve yalnız hissetmesine asla ve asla bu kadrolar müsaade etmez, etmeyecektir. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan etmeyecektir.” diye konuştu.

Ülkeyi büyütmeyi, işsizlere iş bulmayı hedeflediklerini anlatan Bakan Tüfenkci, gençlerin kendini geliştirmesi, işlerini büyütmesi için çalıştıklarını ifade etti.

 “80 milyonu bir ve kardeş bilerek Türkiye’yi kalkındırmaya, büyütmeye çaba gösteriyoruz”

Bakan Tüfenkci, AK Parti Arapgir İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada, Anadolu’yu Anadolu yapan insanlar, geçmişin izlerini günümüze taşıyan bu coğrafyayı, yurt edinen değerli insanlara her türlü hizmeti yapmanın boyunlarının borcu olduğunu söyledi.

Milletin 15 Temmuz’da gösterdiği dirayetle, milli iradeye sahip çıkmasıyla, tanka, topa göğsünü siper etmesiyle farkını ortaya koyduğunu anlatan Tüfenkci, şöyle devam etti:

“80 milyonu bir ve kardeş bilerek Türkiye’yi kalkındırmaya, büyütmeye çaba gösteriyoruz. Baktığınız zaman bir yandan terör örgütleriyle mücadele ederken bir yandan da ekonomiyi büyütmeye çabalıyoruz. Türkiye’yi her alanda üç kat, beş kat büyüttük. Büyütmeye de devam ediyoruz.

Alt yapılarıyla, üst yapılarıyla, sağlığıyla, eğitimiyle 15 yıl öncesine göre mukayese edilemeyecek bir Türkiye oluşturduk. Yeter mi? Yetmez. Bizim bu millete hizmet borcumuz var. Millet devam dediği sürece, seçimlerine gidiyoruz. Ak mı kara mı milletle irtibatımızı koparmadığımız sürece biz bu kutlu yürüyüşe devam edeceğiz. Sizlerin destekleriyle Türkiye’yi uluslararası arenada çok farklı noktaya taşımış olacağız. Biz ekonomimizin tüm çarklarını çalıştırarak esnafımıza, tüccarımıza sanayicimize, ihracatçımıza çok farklı destekler vererek onların önünü açarak yolumuza devam edeceğiz.”

PAYLAŞ