Bakan Tüfenkci: Türkiye’yi hafife alanlar bedelini zaman içinde görecekler

Bakan Tüfenkci: "Bu hesap yapılırken özellikle Türkiye'yi hesap edemeyenler, hesaba katamayanlar, bölgesinde ağırlığını hissetmeyenler, hafife alanlar elbette ki bunun cezasını ve bedelini de zaman içerisinde göreceklerdir." dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) gayrimeşru referandumuna ilişkin, “Bu hesap yapılırken özellikle Türkiye’yi hesap edemeyenler, hesaba katamayanlar, bölgesinde ağırlığını hissetmeyenler, hafife alanlar elbette ki bunun cezasını ve bedelini de zaman içerisinde göreceklerdir.” dedi.

Tüfenkci, partisinin Kale İlçe Başkanlığının bir otelde düzenlenen olağan genel kurulunda, yaptıkları hizmetlerde bir tek millete güvendiklerini söyledi.

Türkiye’nin çok sıkıntılı süreçlerden geçtiğini belirten Bakan Tüfenkci, bu coğrafyada yaşamanın bir bedeli olduğunu ve Türkiye’nin de bunu zaman zaman ödeyerek bugünlere geldiğini ifade etti.

Tüfenkci, Türkiye’yi bölmeye çalışanların bunda başarılı olamadıklarını dile getirerek “Dünya birleşirken birileri özellikle İslam ümmetini, Müslümanları bölmeye, parçalamaya çalışıyor. Oysa biz ‘Ayrılıkta zahmet birleşmede rahmet olur’ diyen bir Peygamberin ümmetiyiz. Dolayısıyla ayrılmak, parçalanmak, birbirimize düşmek bize yakışmaz.” diye konuştu.

Türkiye’nin Kuzey Irak’taki Kürt kardeşlerine her daim sahip çıktığını, en zor zamanlarında hep yanında olduğunu vurgulayan Tüfenkci, birilerinin ayrılık oyunlarını tezgahlayarak yeni bir ateş çemberi oluşturmaya çalıştığını söyledi. Tüfenkci, şunları kaydetti:

“Bu hesap yapılırken özellikle Türkiye’yi hesap edemeyenler, hesaba katamayanlar, bölgesinde ağırlığını hissetmeyenler, hafife alanlar elbette ki bunun cezasını ve bedelini de zaman içerisinde göreceklerdir. Cumhurbaşkanımızın, Türkiye’nin yapmış oldukları ikazları dikkate almayanlar maalesef kendi halklarına o bedelleri ödetmek zorunda kalacaklar. Biz bölgedeki kardeşlerimizin oyuna gelmemesini istiyoruz. Bedel ödememelerini istiyoruz. Bu ümmet 100 yıldır çok bedel ödedi. Gerçekten çok acılar çektik. Zengin toprakların yoksul çocukları olarak yetiştik ve bizi hep sömürmeye çalıştılar. Gerçekten bu ümmetin ve milletin çıkarlarını düşünen lider Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye birlik ve beraberlik içerisinde yoluna devam edecek.”

“Her yıl 5,5’in üzerinde bu ülkeyi inşallah büyüteceğiz”

Tüfenkci, partisinin Battalgazi İlçe Başkanlığının Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda düzenlenen olağan genel kurulunda, Malatya teşkilatının her zaman en güzel şekilde siyaset yaptığını belirtti.

Siyasette Hakk ve halka dayandıklarını, bunların dışında hiçbir güce boyun eğmediklerini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşkilatlara böyle öğrettiğini dile getiren Tüfenkci, şöyle devam etti:

AK Parti olarak kurulduğumuzdan bugüne kadar birçok hizmet yaptık. Her zaman bu hizmeti yapmaya hazırız. Nasıl 15 Temmuz hain darbe girişimi karşısında dimdik ayakta durduysa, milletle bütünleştiyse, biz herkese teşekkür ediyoruz. O gün canlarını veren bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Onun için diyoruz ki biz bu millete ne kadar hizmet etsek azdır.

Türkiye’yi her alanda 3 kat büyüttüklerini vurgulayan Tüfenkci, 3 yıl içerisinde milli geliri 13 bin doların üzerine çıkarmayı hedeflediklerini kaydetti.

Ekonomiyi eleştirenlere Türkiye Cumhuriyeti hükümeti olarak yüzde 5,5 büyümeyle cevap vereceklerini ifade eden Tüfenkci, “Bu büyümeyi kalıcı hale getirmek için de orta vadede almış olduğumuz tedbirlerle, teşviklerle her yıl 5,5’in üzerinde bu ülkeyi inşallah büyüteceğiz. Niye büyüteceğiz? Çünkü biz her yıl 1 milyona yakın insanımıza, gencimize iş, aş bulmak zorundayız. Derdimiz milletimizin işini, aşını büyütmek.” diye konuştu.,

PAYLAŞ