Üniversite programı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Üniversite Akademik yılı açılışı protokol konuşmaları öncesinde Malatya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından halk müziği dinletisi ve üniversiteyi tanıtan kısa film gösterisi gerçekleştirildi.

Tüfenkci 2017- 2018 yılı Akademik yılının hayırlara vesile olmasını diledi. Özellikle üniversiteye ve  ilim dünyasına hayırlı çalışmalarla emeği geçen herkese şükranlarını sundu. Üniversiteye ismini veren merhum  İsmet İnönü yü ve Üniversitenin gelişiminde çok büyük katkı sağlayan 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özalı rahmetle minnetle andı.

Tüfenkci, “Umarım 2017-2018 eğitim yılı başarılarla dolu olarak geçer ve hem şehrimize yapacağımız hem de ülkemize yapacağınız katkılarla siz geleceğin inşası noktasında adımlarımızı emin adımlarla atmış olursunuz.” dedi.

Bakan Tüfenkci, katılımlarından dolayı Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a ve programa iştirak eden bütün konuklara teşekkür etti.2017 ve 2018  Akademik yılında bütün öğrencilere başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

Protokol konuşmalarının ardından üniversite rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay tarafından Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci ve Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a katılımlarından dolayı onur plaketi takdim etti.

PAYLAŞ