Tüfenkci, hükümet olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde Türkiye’yi her alanda büyütmeye çalıştıklarını anlatarak, şöyle devam etti: “AK Parti iktidarında Türiye her alanda en az 3 kat büyüdü. Bugün her yandan ekonomik anlamda saldırılara, sıkıştırmalara, haksız ithamlara, 15 Temmuz darbe girişimine maruz kalmamıza rağmen Türkiye şoklara dayanıklı, mali disiplininden asla taviz vermedi ve 2017’ye güçlü bir başlangıç yaparak yoluna devam ediyor. Dün de IMF büyüme rakamlarını revize etmek zorunda kaldı. Onun revize ettiği rakamları inşallah biz birlik ve beraberlik içerisinde 2018’de de IMF bir daha revize etmek zorunda kalacak. Biz yeter ki birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim, istikrarımız devam ettirelim ve birbirimize inanalım. Biz birbirimize inandığımızda daha çok üreterek, çalışarak, ihracat yaparak,  pazarlara açılarak Türkiye’yi büyüteceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardından temel atma töreni gerçekleştirildi.

Açılışa Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtılmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ve ilin ilgiki protokolü de katıldı.

Temel atma programının ardından Bakan Tüfenkci Malatya İmam Hatip Lisesinde gençlerle bir araya gelerek gençlere aşure ikram etti.

PAYLAŞ