Bakan Tüfenkci, asker ailelerini ziyaret etti

Tüfenkci, Türk Ocakları Malatya Şubesi ile Şeker-İş Sendikası Malatya Şubesini ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Organize Sanayi Sitesi’ndeki bir cam fabrikasında da incelemelerde bulunan Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, böyle bir yatırımı kente kazandıran işletmecilere teşekkür etti.

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından Türkiye’nin ekonomisinin bittiğini, iflas ettiğini dile getirenlere inat yatırımların sürdüğünü vurgulayan Tüfenkci, şunları kaydetti:

“Türkiye’ye güvenerek, inanarak yatırım yapanları tebrik ediyorum. Gerçekten sadece Malatya için önemli bir yatırım değil, esasında Türkiye için de önemli bir yatırım. Türkiye cam ve ambalaj noktasında ithalatçı bir noktada. 90 milyon dolara yakın bir ithalatı bulunmakta. İnşallah bu tesisimiz tam kapasiteyle hizmete girdiğinde, bu açığımızı da kapatacağız. Fabrikanın tam kapasite ile çalışmaya başlamasıyla Türkiye ihracatçı bir konuma gelecek.”

– Asker ailelerine ziyaret 

Bakan Tüfenkci, daha sonra, Zeytin Dalı Harekatı’nda görevli Malatyalı uzman çavuş Hamza Özarslan’ın Karakavak Mahallesi’nde oturan babası Osman ve annesi Elif Özarslan’ı ziyaret etti.

Anne Özarslan, gururlu ve onurlu olduğunu belirterek, kendisinin de harekata katılmak istediğini kaydetti.

Bakan Tüfenkci de tüm Türkiye’nin harekata katılmak istediğini belirterek, “Herkes Türk askerinin niye orada olduğunu çok iyi biliyor. Biz onların toprağı için gitmedik. Biz saldırıları önleme adına, bu ülkede insanlar güven ve huzur içerisinde olsun diye gittik. Türkiye olarak bizler orada olan Mehmetçiklerin ailelerinin yanındayız.” ifadelerini kullandı.

Elif Özarslan, harekatta görevli askerler için Kürtçe dua etti.

– Harekattaki askerle görüntülü görüştü 

Tüfenkci, harekatta görevli uzman çavuş Ahmet Fethi Kayış’ın babası Metin ile annesi Nadire Kayış’ı da evlerinde ziyaret etti.

Ziyarette, Ahmet Fethi Kayış ile cep telefonuyla görüntülü konuşan Tüfenkci, “Bütün Türk milleti sizin arkanızdan dua ediyor. Malatya’da herkes ‘Bizi de Afrin’e götürün’ diyor ama Afrin bir avuç yer.” dedi.

Kayış da “Bizden yana sıkıntı yok. Biraz geç olacak ama sonu güzel olacak inşallah. Sivillere gösterdiğimiz hassasiyetten dolayı biraz yavaş ilerleme sağlıyoruz. Ama Allah’ın izniyle buradan da başarılı bir şekilde kendimizi bütün dünyaya duyuracağız.” dedi.

Bakan Tüfenkci, iki aileye de Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim hediye etti.

PAYLAŞ